Ilustracja.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o możliwości sprawowania opieki nad dziećmi przez nietrzeźwych opiekunów, natychmiast pojechali na miejsce celem weryfikacji tej informacji. Niestety okazało się, że rodzice znajdujący się w mieszkaniu są kompletnie pijani. Zarówno kobieta jak i mężczyzna mieli ponad 3.8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 40-latek podczas interwencji wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy, a także naruszył ich nietykalność cielesną. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem narazili dzieci pozostające po ich opieką na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20.00 w jednym z mieszkań na terenie wrocławskich Krzyków. Funkcjonariusze otrzymali niepokojącą informację o sytuacji mogącej mieć bezpośredni związek z zagrożeniem życia i zdrowia. Ze zgłoszenia wynikało, że Kurator Sądowy nie może od dłuższego czasu nawiązać kontaktu z matką dzieci. Natychmiast pod wskazany adres pojechali policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego i zastali kobietę oraz mężczyznę, śpiących w jednym z pomieszczeń. W mieszkaniu znajdowało się także dwóch chłopców w wieku 4 i 10 lat.

Opiekunowie dzieci byli mocno nietrzeźwi, a mężczyzna bardzo pobudzony. 36-latka i 40-latek, mieli solidarnie ponad 3.8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie stosował się do poleceń interweniujących funkcjonariuszy i stale używał słów ogólnie uważanych za obraźliwe. Jakby tego było mało, naruszył nietykalność interweniujących policjantów.

Oboje zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i doprowadzeni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a chłopcy trafili pod opiekę osoby zaufanej. Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że opiekunowie poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narazili na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia pozostające pod ich opieką dzieci, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli jesteśmy świadkami niepokojącej sytuacji lub mamy podejrzenie, że w czyjejś rodzinie, w jakimś domu może dziać się coś złego, natychmiast poinformujmy o tym właściwe służby. Policjanci zweryfikują takie zgłoszenie, a nasza reakcja może zapobiec tragedii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię