Kryminalni z VI Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi na łódzkiej giełdzie samochodowej, zatrzymali 47-latka, oferującego do sprzedaży pirackie płyty. Mundurowi zabezpieczyli przy nim, w jego samochodzie i miejscu zamieszkania ponad 8600 sztuk płyt oraz sprzęt komputerowy służący do kopiowania filmów.

25 kwietnia 2021 roku widzewscy policjanci pojechali na teren giełdy samochodowej aby zweryfikować wcześniejsze ustalenia, dotyczące wprowadzania do obrotu nielegalnych kopii filmów. Podczas obserwacji wytypowanego stanowiska byli świadkami transakcji, co jednoznacznie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Skontrolowali sprzedawcę, oraz jego stragan, gdzie zabezpieczyli pierwsze 86 płyt dvd z nielegalnymi kopiami filmów. Kolejne 138 płyt znaleźli w fordzie 47-latka zaparkowanym nieopodal targowiska. Następne kilka tysięcy sztuk skonfiskowali w miejscu zamieszkania zatrzymanego mężczyzny.

Kryminalni od początku podejrzewali, że sprawca nie tylko rozprowadza ale i tworzy pirackie kopie. Zależało im na dotarciu do miejsca, w którym odbywa się ten proceder. Gdy podczas przeszukania mieszkania policjanci zainteresowali się zamkniętym pomieszczeniem 47-latek stanowczo oświadczył, że nie ma do niego dostępu. Szybko okazało się, że mija się z prawdą. Mundurowi jednym z kluczy znajdujących się w przedpokoju, otworzyli drzwi, za którymi znajdowała się kuchnia i łazienka. Podczas szczegółowego sprawdzania łazienki kryminalni odkryli zamaskowany płytą tunel prowadzący do ukrytego pokoju, w którym urządzono swoiste studio nagrań wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Znajdowało się tam między innymi kilka komputerów, kilkanaście nagrywarek dvd, oraz drukarki itp. Wówczas podejrzany przyznał się do nielegalnego kopiowania.

Policjanci oprócz sprzętu komputerowego i płyt, zabezpieczyli również opakowania papierowe i foliowe, wykorzystywane do tego procederu, oraz pieniądze w polskiej i kanadyjskiej walucie w kwocie przekraczającej 70 tysięcy złotych. Zatrzymanemu 47-latkowi za naruszenie przepisów ustawy o prawach autorskich grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VI Komisariatu Policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię