Właściciele “U Trzech Braci” w Cieszynie mieli już dość przedłużających się obostrzeń i zakazu obsługi gości na miejscu. Jawnie ogłosili, że normalnie otwierają swój lokal. Oczywiście niemal od razu zjawiła się policja i Sanepid.

“8.01 (w piątek) otwieramy stacjonarnie. Oznacza to, że będziecie mogli znów przyjść i zjeść normalnie jak ludzie w naszej restauracji” – napisali w swoich mediach społecznościowych właściciele restauracji “U Trzech Braci”.

Goście nie zawiedli, ale nie wszystkim spodobał się ruch restauratorów. Na policję zaczęły wpływać zgłoszenia.

„Zgłoszenia przekazywane były przez obywateli informujących o nieprawidłowościach, które dotyczyły faktu spożywania posiłków wewnątrz lokalu. Informujemy, że policjanci w trakcie minionego weekendu podejmowali czynności w tej sprawie czterokrotnie, w tym raz udzielając wsparcia pracownikom Sanepidu. Policjanci wylegitymowali łącznie 26 osób. W dziesięciu przypadkach zakończyli legitymowanie pouczeniem. W pozostałych przypadkach przeprowadzone zostaną czynności wyjaśniające. Czynności, które prowadzili mundurowi każdorazowo polegały na ustaleniu stanu faktycznego oraz danych świadków.  Materiały w sprawie działalności restauracji zostaną przekazane do dalszego prowadzenia cieszyńskiemu Sanepidowi. W związku z faktem, że w miejscu prowadzenia interwencji przebywało kilkadziesiąt osób, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, zarówno osobom przebywającym w rejonie lokalu, jak i samym funkcjonariuszom w czynnościach uczestniczyło łącznie 21 funkcjonariuszy” – przekazała policja w Cieszynie.

Na miejscu za restauratorami wstawił się poseł Lewicy Przemysław Koperski.

“Dzisiaj interweniowałem na miejscu – Policja właśnie wycofała się z Restauracji i okolic Teatru, jutro będę wnioskował o wyjaśnienia do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach” – napisał Przemysław Koperski.

Ostatni post restauracja zamieściła w poniedziałek – wynika z niego, że nadal funkcjonuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię