Dzisiaj w nocy kierująca renaulta megane, taranując szlaban wjechała na teren jednego z zakładów w Rzeszowie. Jeżdżącą między budynkami kobietę, ujęli pracownicy ochrony. 19-latka i jej pasażerki były pijane. Noc spędziły w izbie wytrzeźwień. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi 19-latce do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś w nocy, około godz. 1.30 policjanci zostali zawiadomieni o niecodziennym zdarzeniu. Kierująca renaultem megane, jadąc ulicą Matuszczaka z duża prędkością wjechała na teren jednego z zakładów, taranując przy tym szlaban na bramie. Kierującą ujęli pracownicy ochrony. W samochodzie oprócz niej, były jeszcze dwie pasażerki, w tym właścicielka pojazdu.

Interweniujący na miejscu policjanci sprawdzili trzeźwość kobiet. Okazało się, że były pijane. Kierująca pojazdem, 19-letnia mieszkanka Tarnobrzega, miała ponad 2 promile alkoholu. Właścicielka auta, również 19-latka z Tarnobrzega, miała około 1,5 promila. Badanie trzeciej kobiety wykazało 0,7 promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci ustalili, że młoda kobieta, która kierowała renault, nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem.

Policjanci odholowali samochód, natomiast kobiety trzeźwieją w izbie wytrzeźwień.

Kierującej grozi odpowiedzialność za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W odrębnym postępowaniu o wykroczenie, odpowie również właścicielka renaulta, za udostępnienie auta osobie nietrzeźwej i nie posiadającej uprawnień.

Źródło: Podkarpacka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię