Policjanci będzińskiej komendy zatrzymali osoby podejrzane o napad na dwa sklepy spożywcze. Sprawcy, grożąc bronią, skradli alkohol i pieniądze z utargu. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował 52-latka, który odpowie za przestępstwa w warunkach multirecydywy. W przypadku dwóch pozostałych zatrzymanych 15-latków, sąd zastosował środek tymczasowy w postaci umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich…

Dyżurny będzińskiej komendy otrzymał w środę informację w sprawie dwóch napadów. Wieczorem, do jednego ze sklepów na terenie miasta weszły dwie zamaskowane osoby. W pewnym momencie jedna z nich, grożąc pracownicy pistoletem, zażądała wydania dwóch butelek wódki. Po ucieczce ze zrabowanym alkoholem, złodzieje napadli w podobny sposób na kolejny sklep. Tym razem ich łupem padły pieniądze z utargu. W poszukiwania przestępców zaangażowano policjantów z różnych pionów będzińskiej komendy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz przewodnik z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Mundurowi, po przeprowadzonych ustaleniach, zabezpieczeniu śladów i przejrzeniu nagrań z monitoringów, rozpoznali jednego ze sprawców napadu. W celu jego zatrzymania pojechali na osiedle Syberka, gdzie w pobliżu sklepów zauważyli poszukiwanego przez nich mężczyznę. Policjanci ustalili, że 52-latkowi pomagało jeszcze dwóch 15-latków, którzy również zostali zatrzymali. Policjanci znaleźli pistolet, którym posługiwali się podejrzani. Okazało się, że była to broń gazowa. Wszyscy zatrzymani są dobrze znani policjantom. Zebrany w sprawie materiał dowodowy nie budził wątpliwości prokuratury, która w tej sprawie wystąpiła z wnioskiem o areszt.

Wobec najstarszego podejrzanego Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwa odpowie on w warunkach multirecydywy. Będziński sąd wobec dwóch pozostałych zatrzymanych 15-latków zastosował natomiast środek tymczasowy w postaci umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich na 3 miesiące.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię