Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 46-letniego sprawcę rozboju, do którego doszło w nocy z 5 na 6 maja br. Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzut. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Sprawca odpowie za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu.

Wejherowscy kryminalni przez kilka ostatnich dni pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło w Wejherowie na peronie dworca. Jak ustalili policjanci, do mężczyzny przebywającego na peronie podszedł inny mężczyzna, który doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, używając przemocy i uderzając głową w twarz, a także posługując się nożem ukradł pokrzywdzonemu torbę podróżną wraz  zawartością. Następnie kryminalni pracując przy sprawie ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 46-latek.

Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie spędził noc. Został już przesłuchany oraz usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, w ramach powrotu do przestępstwa. Za rozbój z użyciem noża grozi kara nie krótsza od lat 3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię