Tomaszowianin wspólnie z synem kupowali za pośrednictwem OLX telefon komórkowy. Za przesyłkę 46-latek zapłacił kurierowi ponad 1300 zł. Wewnątrz niestety nie było oczekiwanego telefonu, tylko metalowa cześć, która okazała się obudową do karty graficznej. Tomaszowscy policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o ostrożność w sieci.

Po kilku dniach przesyłka dotarła do 46-latka. Mężczyzna zapłacił kurierowi 1320 złotych za paczkę, jednak dopiero po otwarciu jej w domu okazało się, że w środku zamiast zamówionego telefonu, znajduje się metalowa część, która okazała się obudową do karty graficznej. Syn zgłaszającego próbował skontaktować się ze sprzedającym, informując o „pomyłce” w przesyłkach, jednak bezskuteczne, ponieważ sprzedający zerwał z nim wszelkie kontakty.

Sprawą zajęli się tomaszowscy śledczy jednocześnie przypominając, że robiąc zakupy w sieci należy zachować ostrożność. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie zweryfikujmy sprzedawcę. Na temat uczciwości sprzedawcy mogą powiedzieć nam pisane przez internautów komentarze. Zwracajmy także uwagę na to, od kogo kupujemy. Wybierajmy sklepy sprawdzone, z dłuższą historią działalności. Z rozwagą korzystajmy również z super okazji, gdzie cena za towar jest znacznie niższa niż jego wartość rynkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię