Skarżyscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę oraz 25-letnią kobietę, podejrzewanych o dokonanie rozboju na 84-latce ze Skarżyska- Kamiennej. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godziny 3 w nocy przy jednej z ulic Skarżyska- Kamiennej. Do idącej na Dworzec PKP 84-letniej mieszkanki miasta, podbiegło od tyłu dwóch sprawców, którzy przewrócili pokrzywdzoną na ziemię i kilkukrotnie ją uderzyli. W trakcie tego napadu rozbójnicy zabrali kobiecie torbę oraz podręczny bagaż, a następnie uciekli. Ich łupem padło przeszło tysiąc złotych, które pokrzywdzona miała w torbie oraz telefon komórkowy i inne osobiste rzeczy. Zaraz po tym zdarzeniu 84-latka wróciła do domu i o wszystkim poinformowała sąsiadkę. Ta z kolei powiadomiła o zdarzeniu Policje i Pogotowie.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce szybko ustalili przebieg zdarzenia. W trakcie penetracji miejsca rozboju, funkcjonariusze znaleźli torbę pokrzywdzonej z porozrzucaną wokół zawartością. Jeszcze tego samego dnia skarżyscy kryminalni szczegółowo przejrzeli zapisy z kamer monitoringu miejskiego. W wyniku drobiazgowej pracy policjantów wytypowano jedną z podejrzewanych o to przestępstwo osób. To 25-latka ze Skarżyska- Kamiennej, która jakiś czas temu opuściła zakład karny, gdzie odsiadywała wyroki za inne przestępstwa. Sprawczyni została zatrzymana wczoraj. W ręce funkcjonariuszy wpadł również jej 21-letni partner, podejrzewany o współudział w rozboju. Osoby trafiły do policyjnego aresztu.

Policjanci w wyniku podjętych czynności odzyskali skradziony podczas rozboju telefon. Zatrzymanym osobom grozić może kara nawet 12 lat więzienia.

Źródło: świętokrzyska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię