Brodniccy policjanci ustalili i zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności kijami baseballowymi wybili szyby w oknach budynku, gdzie mieszkał rzekomy dłużnik i uszkodzili zaparkowane na posesji audi. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (19/20.01.19) na terenie jednej z posesji w powiecie brodnickim. Wtargnęło na nią czterech mężczyzn, którzy, by wymusić zwrot wierzytelności w kwocie 200 zł, kijami baseballowymi wybili szyby w oknach i uszkodzili zaparkowane tam audi. Jeden ze sprawców agresję wyładował jeszcze na napotkanym tam kocie, którego kopnął, powodując jego śmierć. Po tym wszystkim napastnicy uciekli. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Kilka godzin później (20.01.19) policjanci w miejscach zamieszkania zatrzymali dwóch z nich (26l.). Kolejni dwaj (19 i 20l.) sami następnego dnia (21.01.19) zgłosili się do komendy. Wszyscy usłyszeli zarzuty stosowania przemocy lub gróźb w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności i uszkodzenia mienia. Jeden ze sprawców (26l.) odpowie dodatkowo za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Dzisiaj policjanci doprowadzili wszystkich do prokuratury, gdzie zapadną decyzje co do dalszego ich losu. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kujawsko-pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię