W środę (6.12), 16-letni uczeń jednego z bronowickich gimnazjów przyszedł do szkoły w, jak się okazało, nieodpowiednim odzieniu. Koszulka, ktorą miał na sobie była w barwach jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Nie spodobało się to niektórym z jego kolegów, którzy powiadomili nieco starszych kolegów, absolwentów gimnazjum.

Po zakończonych lekcjach 16-latek wyszedł ze szkoły z zamiarem udania się do domu. Zaraz jednak koło budynku gimnazjum natknął się na dwóch zamaskowanych mężczyzn z siekierą i gazem w rękach.

Młodzi mężczyźni w kominiarkach na twarzach zaczęli  mu grozić, a jeden z nich rozpylił w kierunku  nastolatka gaz z pojemnika, po czym uciekli. Wezwani na miejsce policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie szybko ustalili kim są napastnicy. Okazało się, że obaj, kilka lat temu ukończyli  gimnazjum, do którego uczęszcza 16-latek.

Po kilkunastu godzinach dwaj dwudziestolatkowie zostali zatrzymani.Usłyszeli zarzuty gróźb karalnych ( art.191 KK ). Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali poddani pod policyjny dozór, mają zakaz zbliżania się oraz zakaz kontaktowania z pokrzywdzonym.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię