Policjanci z Posterunku Policji w Suchowoli zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Dodatkowo, podczas kontroli, mężczyzna za odstąpienie od czynności służbowych, zaproponował policjantom łapówkę. 32-latek został zatrzymany. Odpowie teraz nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za próbę wręczenia korzyści majątkowej.

Policjanci z Posterunku Policji w Suchowoli, we wtorek około 20.30, zauważyli pojazd osobowy jadący bez włączonych świateł. Mundurowi zatrzymali daewoo do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. 32-latek przyznał się policjantom, że spożywał alkohol i… zaproponował „dogadanie się”. W celu odstąpienia od czynności służbowych mężczyzna próbował wręczyć funkcjonariuszom pieniądze w kwocie 1500 złotych. Mundurowi natychmiast zatrzymali 32-latka.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce został on poddany badaniu alkomatem, który wskazał, że ma on prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Prokurator wczoraj zastosował wobec niego dozór policyjny. Teraz 32-latek odpowie przed sądem nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za próbę przekupstwa policjantów. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Podlaska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię