Policjanci z mokotowskiego wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali agresywną 25-latkę, która ukradła ze sklepu artykuły spożywcze, a w trakcie interwencji znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Kobieta była trzeźwa. Usłyszała zarzuty karne, a wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.

Kwadrans przed godziną 01:00 policjanci z mokotowskiej patrolówki interweniowali w jednym ze sklepów na Dolnym Mokotowie, gdzie awanturująca się 25-latka ukradła artykuły spożywcze. Kobieta podczas interwencji była agresywna i nie wykonywała poleceń funkcjonariuszy. W wulgarny sposób znieważała policjantów. W pewnym momencie kobieta, odwracając się plecami do funkcjonariuszy, uderzyła lewą pięścią podbródek policjanta, a w chwili zakładania jej kajdanek na ręce, zadała mu cios łokciem w twarz. Nawet podczas próby umieszczenia jej w policyjnym radiowozie ugryzła funkcjonariusza w palec. Swoim zachowaniem spowodowała również uszkodzenie munduru.

Mundurowi obezwładnili agresywną 25-latkę i przewieźli do mokotowskiej komendy. Za przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia policjantów poniesie odpowiedzialność karną, gdzie przepisy przewidują karę do 3 lat pozbawienia wolności. Za kradzież artykułów spożywczych ukarana została mandatem karnym. Postępowanie a w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię