W katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja, organizowanej cyklicznie muzycznej imprezy. Podobnie jak w przypadku innych wielkich imprez, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu policjantów i celników z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków. Mimo, że uczestnicy mogli spodziewać się kontroli, stróże prawa zatrzymali 15 osób, które miały przy sobie narkotyki.

Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz tabletki extazy. Kontrole były bardzo szczegółowe. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale wcześniej nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. Stróże prawa skontrolowali kilkadziesiąt osób. Policjanci z wydziału antynarkotykowego, wspólnie z wywiadowcami katowickiej komendy miejskiej i oddziału prewencji oraz funkcjonariusze ze śląskiego urzędu celno-skarbowego zatrzymali 15 osób, które posiadały łącznie kilkadziesiąt działek różnych narkotyków.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Jak co roku, bardzo sprawnie przebiegała współpraca policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Takie akcje to już stałym element w walce z narkobiznesem w stolicy naszego regionu.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię