Jaworscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który podczas awantury ze znajomymi zaatakował jednego z mężczyzn metalową rurką, a drugiemu koledze zniszczył samochód. Interwencję zgłosił pokrzywdzony jaworzanin, który na skutek uderzeń metalowym narzędziem, doznał urazu ręki. Jak się okazało, również zgłaszający nie miał czystego sumienia. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach mundurowi ustalili, że jest on poszukiwany przez jeleniogórski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 11 czerwca br. po godz. 21:00 na jednej z posesji w powiecie jaworskim. 35-letni mężczyzna, bez powodu zaatakował pokrzywdzonego, kiedy ten wraz ze swoim kolegą przyjechał osobowym oplem pod dom znajomej. Sprawca, przy użyciu metalowej rurki, uderzył zgłaszającego w jego rękę, powodując złamanie kości kończyny górnej. Następnie, wzburzony 35-latek, trzymając w ręku metalowe narzędzie, zaczął niszczyć zaparkowany pojazd, którym przyjechali pokrzywdzeni. Na skutek takiego zachowania wybite zostały dwie boczne szyby pojazdu. Wystraszeni mężczyźni uciekli z miejsca i wezwali na pomoc policyjny patrol. Kiedy funkcjonariusze przyjechali pod ustalony adres, nie zastali już sprawcy zdarzenia. Natomiast po wylegitymowaniu zgłaszających, okazało się, że jeden z nich – 35-letni jaworzanin jest osobą poszukiwaną przez jeleniogórski sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Po wykonanych czynnościach, mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do legnickiego PDOZ.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego już następnego dnia zatrzymali sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, karany w przeszłości za podobne występki. W toku przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli metalową rurkę, którą mężczyzna uderzył kolegę, a drugiemu znajomemu zniszczył samochód. Zatrzymany 35-latek usłyszał na razie zarzut uszkodzenia ciała, do którego przyznał się, lecz odmówił składania wyjaśnień. Po oszacowaniu strat przez drugiego z pokrzywdzonych, podejrzany odpowie także za uszkodzenie pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię