Iławscy policjanci apelują o ostrożność i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Podczas minionego weekendu doszło do kolejnego utonięcia tym razem w Jeziorze Pozorty. 43-letniego mężczyzny, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek kilka minut po godz. 9:00. 43-latek wspólnie z kolegą pływał rowerem wodnym po Jeziorze Pozorty. Jak wstępnie ustalili policjanci gdy mężczyźni opłynęli jezioro wracając do brzegu dopłynęli do pomostu. Kiedy znajomy 43 – latka próbował złapać ręką pomost ten wpadł do wody. Przybyli na miejsce strażacy odnaleźli w wodzie mężczyznę i podjęli akcję reanimacyjną. Do działań dołączyły jeszcze wezwane na pomoc służby medyczne. Niestety, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej mieszkańca powiatu pilskiego nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

To już drugie utonięcie w tym roku na wodach powiatu iławskiego. Po raz kolejny policjanci apelują o rozsądek, ostrożność i trzeźwe myślenie podczas letniego wypoczynku – chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię