archiwum

Policjanci orzeskiego komisariatu zatrzymali 22-latka, który groził nastolakowi śmiercią, wymusił od niego pieniądze oraz nakłonił, aby ten użyczył mu swój motorower. Podejrzany mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów, za które grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Postanowieniem prokuratora agresor ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego 16-latka.

Poszczególne zdarzenia miały na miejsce na terenie Orzesza. To tam 22-letni mężczyzna poznał swoją przyszłą ofiarę. Jak wykazał zebrany przez śledczych materiał dowodowy, poszczególne sytuacje miały miejsce na przestrzeni kilku tygodni. W tym czasie przebywający w powiecie mikołowskim człowiek postanowił wykorzystać 16-letniego orzeszanina, by ten przynosił mu pieniądze. Stawał się przy tym co raz bardziej agresywny.

W końcu wystraszony chłopiec opowiedział wszystko rodzicom, a ci zgłosili to miejscowym stróżom prawa. Podejrzewany 22-latek został zatrzymany w poniedziałek, a wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie usłyszał aż 6 zarzutów, między innymi, wymuszenia rozbójniczego, kierowania gróźb, w tym zniszczenia mienia i pozbawienia życia, a także zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia. Postanowieniem prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię