Konsekwentne i zdecydowane działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, kolejny raz skutecznie pokrzyżowały przestępcze plany osób trudniących się tym procederem. W odstępie kilku dni stróże prawa skonfiskowali ponad 270 gramów środków odurzających.

21 kwietnia 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pojechali na ulicę Piotrkowską aby zweryfikować zebrane informacje dotyczące handlu narkotykami. Około godziny 10.40 zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania, które otworzył zaskoczony widokiem stróżów prawa 23-latek. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, na początku twierdził, że nie posiada w mieszkaniu żadnych substancji zakazanych prawem, jednak po chwili wskazał gdzie schował narkotyki. 114 gramów mefedronu ukryte było w worku na śmieci. Podczas dalszego przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli między innymi wagę elektroniczną, telefon oraz gotówkę. 23-latek pomimo młodego wieku ma bogatą przeszłość kryminalną. Obecnie odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Został objęty dozorem policyjnym. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji.

Kilka dni wcześniej ci sami policjanci w kamienicy na łódzkim Polesiu znaleźli schowane w skrytce na klatce schodowej narkotyki. Torebki foliowe ukryte w skarpetce wypełnione były w różnym stopniu metaamfetaminą, o łącznej wadze 160 gramów. Nad ustaleniem tożsamości właściciela skonfiskowanych środków pracują śledczy z IV Komisariatu Policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię