Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który podejrzany jest o liczne kradzieże katalizatorów. Przestępstw, których może mieć na koncie co najmniej 14, dopuścił się w Jeleniej Górze i na terenie powiatu karkonoskiego w okresie od marca do lipca br. Łączne straty, jakie spowodował u pokrzywdzonych, wyniosły ponad 13 tys. zł. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zidentyfikowali, a następnie zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o serię kradzieży katalizatorów.

Jak ustalili policjanci, podejrzany od 2 marca do 12 lipca br. dopuścił się w Jeleniej Górze i na terenie powiatu karkonoskiego serii kradzieży. Jego łupem padły katalizatory z samochodów osobowych różnych marek oraz z pojazdu ciężarowego. Łączne straty pokrzywdzonych wyniosły ponad 13 tysięcy złotych. Według ustaleń poczynionych przez mundurowych, 21-latek może mieć na koncie co najmniej 14 takich przestępstw. Okazało się ponadto, że katalizatory kradł również w innych miastach Polski.

Policjanci zidentyfikowali podejrzanego mężczyznę na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także w oparciu o zebrane w toku pracy operacyjnej informacje.

Teraz mieszkaniec powiatu lwóweckiego odpowie za kradzieże przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię