Fot. Pixabay

Portale randkowe stanowią przestrzeń również dla oszustów. Ofiarami padają kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Sprawcy podają się za pracowników placówek dyplomatycznych, żołnierzy służących na misjach czy przedstawicieli firm. Najpierw zdobywają serce, a później podstępem wyłudzają pieniądze czy kosztowności. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, aby być ostrożnym w kontaktach z nowo poznanymi osobami w sieci.

We wtorek (24.01.2023 r.) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę około 250 tys. złotych, do którego miało dochodzić od grudnia 2018 roku. 56-letni mieszkaniec Olsztyna rozpoczął konwersację na jednym z portali randkowych z kobietą, która podawała się za pielęgniarkę wojskową będącą na misji w Syrii. Kobieta twierdziła też, że jej rodzice zginęli w wypadku, a ojciec (handlarz kamieni szlachetnych) zostawił jej w spadku majątek w skarbcu.

W miarę trwania relacji, kobieta podstępem wyłudzała pieniądze. Mężczyzna dokonywał przelewów na opłatę firmy, która ochraniała skarbiec, na prawnika, który miał zająć się sprawami spadkowymi, czy też na zwykłe potrzeby życiowe. 56-latek zaciągnął również kredyt w wysokości 190 tys. złotych, aby pomagać oszustce. Znajomość trwała przez blisko 4 lata. Mężczyzna przeczuwał, że mógł paść ofiarą oszustwa, mimo to do ostatniej chwili wierzył, że to nie jest prawdą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię