Żyli pod jednym dachem z agresywnym ojcem i mężem, który od lat znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Za usiłowanie zabójstwa i stosowanie przemocy wobec najbliższych, mężczyzna trafi teraz na trzy miesiące do aresztu śledczego.

W połowie września dyżurny grodziskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie powiatu grodziskiego. Jak wynikało ze zgłoszenia mężczyzna miał zaatakować jednego z członków rodziny nożem. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, obezwładnili i zatrzymali agresora. Okazał się nim 44-letni mężczyzna, który ze względu na swój stan psychofizyczny musiał zostać przewieziony do szpitala.

Na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki przeprowadził oględziny, zabezpieczył nóż kuchenny, którym mężczyzna zaatakował członka rodziny oraz inne dowody związane ze sprawą. Zostali przesłuchani wszyscy świadkowie biorący udział w tym zdarzeniu.

Z relacji rodziny wynikło, że od 12 lat mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną, groził pozbawieniem życia, często będąc pod wpływem alkoholu. Groźby, wyzwiska, awantury były dla domowników codziennością. Zdarzało się też, że mężczyzna szarpał, ciągnął za włosy, popychał, bił i ubliżał. 44-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa członka rodziny, a także znęcania się psychicznego i fizycznego nad bliskimi osobami.

Na wniosek policji, Sąd Rejonowy w Grodzisku Wlkp. aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Zabójstwo zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię