Dzielnicowi z Posterunku Policji w Brusach zatrzymali 17-latka, którego podejrzewają o rozbój na 15-latku. Młody mężczyzna najpierw pobił pokrzywdzonego, a potem zabrał mu e-papierosa. O zdarzeniu policjanci dowiedzieli się, dzięki własnym ustaleniom. Natychmiastowa reakcja i dobre rozpoznanie terenu przez dzielnicowych doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy.

W środę dzielnicowi z Brus, na bazie informacji uzyskanych z rozmów z mieszkańcami ustalili, że w ubiegłym tygodniu, na jednej z ulic doszło do pobicia i kradzieży. Wynikało z nich, że młody mężczyzna próbując zabrać e-papierosa pokrzywdzonemu, przewrócił go i dusił. Sprawą natychmiast zajęli się dzielnicowi, którzy dotarli do pokrzywdzonego 15-latka. Policjanci przesłuchali świadków, ustalili, kto mógł mieć związek z tą sprawą. Już następnego dnia 17 -latek, którego policjanci podejrzewali o popełnienia przestępstwa został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 17-latkowi zarzut dokonania rozboju. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię