Pomysłowość przemytników nie zna granic. Grecka straż przybrzeżna kilka dni temu przechwyciła blisko 50 kilogramów kokainy, które próbowano przeszmuglować do portu Kalamaki. Przestępcy ukryli towar w kratce odpływu ssącego kontenerowca, który zawitał do greckiego portu.

Przechwycenie narkotyków było możliwe dzięki współpracy służb z ich amerykańskim odpowiednikiem. To właśnie agenci z USA zdobyli informacje o planowanym przerzucie kokainy z Brazylii do portu Kalamaki.

Gdy tylko do portu dobił masowiec Skyros, który na pokładzie miał 22,5 tysiąca ton soi z Brazylii, greccy celnicy przystąpili do jego przeszukania z wykorzystaniem psów policyjnych. Nie przyniosło to jednak efektu w postaci wykrycia narkotyków.

Dopiero, gdy do akcji weszli nurkowie, udało się zlokalizować towar. Okazało się, że przemytnicy schowali foliowe torby z kokainą za kratką odpływu ssącego okrętu, która znajduje się poniżej powierzchni wody. W związku ze sprawą zatrzymano 23 członków załogi okrętu. Kapitan, jak i jego ekipa utrzymują, że nie mieli pojęcia o przemycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię