Hiszpańska policja dokonała zatrzymania stu osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej szmuglującej narkotyki do Europy. Podczas działań przeprowadzonych w kilku miastach zlikwidowano magazyny i przejęto ponad 5 ton haszyszu i 230 kilogramów marihuany.

Rozbita grupa przestępcza zajmowała się szmuglowaniem narkotyków z Maroka do Hiszpanii, skąd nielegalny towar transportowany był do całej Europy. Haszysz i marihuana był transportowane z Maroka przy pomocy szybkich łodzi. Przemytnicy wpływali do Hiszpanii, a następnie rzeką Gwadalkiwir transportowali narkotyki w głąb kraju. Tam przetrzymywane były w kilku magazynach, a w dalszy transport do krajów Europy wyruszały ukryte w ładunkach owoców.

W wydanym dwa dni temu oświadczeniu hiszpańska Gwardia Cywilna poinformowała o zatrzymaniu około stu członków gangu znanego jako Monparlet. Podczas nalotów na trzy magazyny rozmieszczone w różnych miastach Hiszpanii przejęto 5040 kilogramów haszyszu oraz 230 kilogramów marihuany.

Podczas akcji zatrzymano transport trzech ciężarówek, które zmierzały w kierunku Francji z narkotykami ukrytymi w ładunku owoców. Zatrzymani członkowie grupy odpowiedzą nie tylko za przemyt wielkich ilości narkotyków, ale też posiadanie broni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię