Krapkowiccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. 32 i 33-latek podejrzani są o zniszczenie trzech automatów do gier oraz o kradzież pieniędzy z jednego z nich. Mężczyznom za popełnione czyny grozi nawet do 15 lat.

Jeden z mężczyzn udał się do lokalu, w którym chciał zagrać na automatach do gier. Kiedy zabrakło mu pieniędzy poprosił pracownika, który pilnował automatów o pożyczkę. W zamian za pieniądze zostawił swój dowód osobisty. Kiedy przegrał pożyczone w zastaw pieniądze wyszedł z lokalu informując, że jedzie po gotówkę aby odzyskać swój dokument tożsamości. Wrócił po chwili z agresywnym kolegą, który młotem zaczął niszczyć jeden z automatów do gry. Pracownik lokalu bez chwili zastanowienia wybiegł z budynku celem zawiadomienia służb.

Po chwili przybyli na miejsce policjanci zastali nieład oraz roztrzęsionego zgłaszającego. Mężczyzna zauważył, że brakuje jednego automatu, a dwa pozostałe zostały uszkodzone. Okazało się, że przestępcy zniszczyli automaty chcąc dostać się do kasetek z pieniędzmi, a jeden z nich ukradli w całości. Ustalenie mężczyzn ułatwił fakt, iż jeden z nich zostawił w zastaw swój dowód osobisty, którego koniec końców nie „wykupił”.

Teraz mężczyźni, mieszkańcy powiatu krapkowickiego odpowiedzą przed sądem. Za popełnienie przestępstwa grozi im do 15 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię