Policjanci w ostatniej chwili uratowali 28-latka, który chciał odebrać sobie życie. Mundurowi podjęli resuscytację, przywrócili mężczyźnie czynności życiowe a następnie przekazali przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sejnach, dziś około godziny 3.40 otrzymał od młodego mężczyzny informację, że chce popełnić samobójstwo. Powiadomił również, że jest niedaleko i „jak Policja zdąży go uratować to będzie wdzięczny”.

Mundurowy, który przyjął zgłoszenie, natychmiast podjął działania zmierzające do zlokalizowania mężczyzny i skierowania tam funkcjonariuszy. Już po krótkim okresie czasu policjanci jednego z patroli, na zapleczu budynku w centrum miasta, zauważyli desperata na wysokości około 6 metrów, przywiązanego do barierki schodów prowadzących na poddasze.

Natychmiast przystąpili do udzielenia mężczyźnie pomocy. Odcięli pasek, na którym był zawieszony i z uwagi na brak funkcji życiowych podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzięki profesjonalnej pierwszej pomocy przedmedycznej 28-latkowi powróciły czynności życiowe i został on przekazany przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia.

Źródło: Podlaska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię