archiwum

Chojniccy policjanci w piątek podjęli kontrolę wobec 43-letniego kierowcy forda oraz jego pasażerów. Jak się okazało, kierowca miał zakaz kierowania pojazdami oraz był pod wpływem narkotyków, natomiast pasażerka na widok policjantów rozsypała część z narkotyków w samochodzie. Osoby został zatrzymane i doprowadzone do chojnickiej jednostki policji, gdzie usłyszały zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za kierowanie pod ich wpływem grozi kara do lat 2, a za kierowanie wbrew zakazowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli samochód marki ford. Kierujący oraz pasażerowie zachowywali się bardzo nerwowo. Wzbudziło to podejrzenia policjantów. Szybko okazało się, co było przyczyną ich zachowania. Uwagę policjantów przykuła biała substancja rozsypana na podszybiu pojazdu oraz w innych miejscach, jak się okazało kobieta w obawie o konsekwencje związane z posiadaniem narkotyków zaczęła je rozsypywać. Wstępne badanie testerem wykazało, że to  amfetamina. Ponadto okazało się, że kierowca nie dość, że jest pod wpływem narkotyków to posiada zakaz kierowania pojazdami. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do chojnickiej komendy, a ich samochód trafiła na policyjny parking.  Od kierowcy forda została również zabezpieczona od krew do badań laboratoryjnych.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 43-latek usłyszał zarzuty. Pierwszy z nich to kierowanie pojazdem pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejny zarzut to kierowanie pojazdem wbrew zakazowi za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Pasażerka pojazdu, 22-latka usłyszała zarzut posiadania środków odurzających za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię