Pseudokibice, którzy w sobotę przed meczem pomiędzy drużynami Górnika Zabrza, a Legią Warszawa złamali prawo, usłyszeli zarzuty. Mężczyźni odpowiedzą za czynny udział w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się zamachu na osoby i mienie. Podejrzani objęci zostali policyjnym dozorem. Prokuratura nałożyła na nich także poręczenie majątkowe oraz zakaz zbliżania się do piłkarskiego stadionu. Za popełnione przestępstwa trzem mężczyzną grozi kara do 3 lat więzienia.

Do chuligańskiego zdarzenia doszło w sobotę jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego w tym sezonie piłkarskim meczu. Na ul. Roosevelta kibice gospodarzy i gości usiłowali doprowadzić do konfrontacji. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów, którzy zainterweniowali zanim inne osoby zdołały dołączyć do kilku szarpiących się, uniemożliwiła eskalację konfliktu. Mundurowi w związku ze zdarzeniem zatrzymali trzech mężczyzn. To mieszkańcy Pyskowic , Rybnika i Rudy Śląskiej. Mają odpowiednio 24, 25 i 28 lat.

Pseudokibice wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury. Usłyszeli zarzuty występku o charakterze chuligańskim, polegającym na czynnym udziale w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się zamachu na osoby i mienie. Na mężczyzn nałożony został dozór policyjny – 2 razy w tygodniu muszą stawiać się w jednostce policji. Ponadto prokuratura zastosowało wobec każdego z nich poręczenie majątkowe.

Zatrzymani nie mogą ponadto zbliżać się na odległość mniejszą niż 100 metrów do stadionu przy ul. Roosevelta podczas trwających na nim imprez sportowych. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 3 lat więzienia.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię