Polkowiccy policjanci ustalili, że podejrzani w jednej z restauracji celowo nabijali na kasę fiskalną zaniżone kwoty zamówień klientów, by powstałą różnicę zabrać do własnej kieszeni. Wstępne straty szacuje się na sumę, co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Dwaj pracownicy restauracji zatrzymani przez funkcjonariuszy odpowiedzą teraz za te oszustwa przed sądem. Grozić im może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 28 lat, podejrzanych o liczne oszustwa.

Jak potwierdzili policjanci, sprawcy będąc pracownikami jednej z miejscowych restauracji, przez około rok czasu, regularnie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oszukiwali przy transakcjach gotówkowych. Mechanizm działania polegał na celowym nabijaniu na kasę fiskalną zaniżonych kwot zamówień klientów. Pozostała różnica trafiała do „kieszeni” sprawców. Na chwilę obecną właściciel lokalu starty szacuje na kwotę, co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

Funkcjonariusze nadal wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty oszustwa, za które grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Źródło: KPP w Polkowicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię