Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji oraz mundurowi z komisariatu w Szczyrku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o wymuszenie rozbójnicze. Napastnicy zaatakowali 40-latka. Grozili mu bronią i usiłowali zmusić do wydania pieniędzy w kwocie tysiąca zł. Sprawcy są już po zarzutach. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło w Wilkowicach na ul. Wyzwolenia. Dwaj młodzi mężczyźni zaatakowali na ulicy 40-latka. Grozili mu bronią i usiłowali zmusić do wydania pieniędzy w kwocie tysiąca zł. Rzekomego długu w wysokości 300 zł wraz z odsetkami, który zaciągnął u jednego z nich. Sprawcy pobili pokrzywdzonego i rzucili się do ucieczki.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci chwilę później zatrzymali obu napastników. W czasie ich przeszukania odnaleźli broń gazową. Zabezpieczona broń zostanie wkrótce przesłana do dalszych badań balistycznych. Zatrzymany 27-latek i jego 31-letni wspólnik zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu. Bielski sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. W przeszłości byli oni już notowani za podobne czyny. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię