Bolesławieccy policjanci po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży pojazdu. Sprawcy zdemontowali różne części ze skradzionego auta, a to co z niego zostało – podpalili. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie kradzieży z włamaniem. Łupem przestępców padł samochód osobowy.

Policjanci zatrzymali podejrzanych w chwili, kiedy ci odjeżdżali z miejsca, gdzie zdemontowali różne elementy ze skradzionego pojazdu, a następnie go podpalili.

Kiedy mężczyźni zobaczyli nadjeżdżający radiowóz, porzucili swój pojazd i zaczęli uciekać pieszo, jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani. W ich aucie funkcjonariusze znaleźli części ze skradzionego samochodu m.in. tłumik, akumulator, szyby i radio, które sprawcy zdążyli już zamontować w swoim podjeździe. Dodatkowo podczas przeszukania przy jednym z zatrzymanych dzielnicowi znaleźli środki odurzające w postaci amfetaminy.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, a straszy z nich dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Podejrzani to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku 25 i 37 lat, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię