Oleśniccy policjanci poszukując osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości nie ograniczają swoich działań do obszaru powiatu. Przekonał się o tym 57-letni oleśniczanin, który unikając kary pozbawienia wolności próbował ukryć się w schronisku górskim w Karkonoszach, gdzie na wysokości 1400 m.n.p.m. znalazł tymczasowe lokum mieszkalne i zatrudnienie. Dotarli do niego oleśniccy policjanci i przetransportowali do zakładu karnego, gdzie od kilku miesięcy powinien odbywać zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

Praca policyjnych poszukiwaczy polega w głównej mierze na działaniach operacyjnych. Do tych zadań funkcjonariusze wykorzystują bardzo często dostępne środki techniczne pozwalające na zlokalizowanie poszukiwanej osoby. Kiedy do oleśnickiej jednostki wpłynął list gończy z informacją, że od kilku miesięcy w zakładzie karnym powinien przebywać 57-letni mężczyzna, lecz unika wywiązania się z zasądzonej kary, wówczas kryminalni specjalizujący się poszukiwaniem osób podjęli czynności, aby ustali aktualne miejsce przebywania oleśniczanina.

Wszystkie tropy wskazywały, że od dłuższego czasu mężczyzna przebywa poza obszarem powiatu oleśnickiego, jednak nie było to przeszkodą w wytypowaniu faktycznego miejsca jego pobytu. Kolejne ustalenia w tej sprawie zaprowadziły policjantów aż do Karpacza. Okazało się bowiem, że 57-latek został zatrudniony i czasowo zamieszkał w schronisku znajdującym się u podnóża Śnieżki na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Wówczas oleśniccy policjanci nawiązali kontakt ze strażnikami Karkonoskiego Parku Narodowego, którzy pomogli kryminalnym sprawnie dotrzeć do budynku położonego 1400 metrów nad poziomem morza. Wtedy też potwierdziły się ustalenia policjantów, gdyż na miejscu zatrzymali poszukiwanego listem gończym 57-letniego mężczyznę. Doprowadzony został do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię