Ilustracja

O nieuchronności kary przekonał się 42-latek, który był poszukiwany przez sąd za rozbój celem odbycia kary pozbawienia wolności, a także przez prokuraturę prowadzącą przeciw niemu postępowanie w innej sprawie. Mężczyzna ukrywał się 20 lat przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając swoje miejsca pobytu. Podejrzanego mężczyznę rozpoznał dzierżoniowski policjant, który był na urlopie. Funkcjonariusz powiadomił o tym fakcie policjantów wydziału kryminalnego, którzy zatrzymali poszukiwanego.

27 lipca dzierżoniowski policjant rozpoznał mężczyznę, wobec którego wydany był list gończy. Natychmiast poinformował o tym funkcjonariuszy wydziału kryminalnego, zajmujących się poszukiwaniami. Okazało się, że podejrzany przez 20 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsca swojego pobytu. 42-latek był bardzo zaskoczony w momencie zatrzymania przez policjantów pionu operacyjnego.

Sąd wobec poszukiwanego wydał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności za dokonanie rozboju. Pobyt za kratami może się jeszcze wydłużyć, gdyż prokuratura także poszukiwała mężczyzny w związku z podejrzeniem spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię