Świebodzińscy policjanci w niecałe 40 minut odzyskali skradzione z karetki wyposażenie techniczne. W trakcie interwencji mężczyzna odpowiedzialny za kradzież przystawił sobie nóż do gardła – tylko dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Za kradzież odpowie przed sądem – grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W piątek (8 stycznia) w policjanci z powiatu świebodzińskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży drukarki z karetki pogotowia. Wezwani na miejsce mundurowi w niecałe 40 minut ustalili i odnaleźli osobę odpowiedzialną za te zdarzenie. Mężczyzna na ich widok wbiegł do swojego mieszkania i chwycił za nóż, który przystawił sobie do gardła.

Błyskawiczna i profesjonalna reakcja policjantów zapobiegła tragedii. Zdążyli oni obezwładnić mężczyznę i odebrać mu nóż zanim zrobił sobie krzywdę. Odzyskano również skradzione wyposażenie z karetki, jednak kiedy mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami, wyrzucił drukarkę z rąk i uderzyła ona w mur. W wyniku dalszych czynności ustalono, że jest on także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię