Policjanci z Olecka (warmińsko-mazurskie) zatrzymali mężczyznę, który próbował włamać się do jednego z mieszkań na terenie miasta. Spłoszony włamywacz próbował uniknąć odpowiedzialność, ukrywając się w budzie dla psa.

W poniedziałek około godz. 13:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu włamania do jednego z mieszkań na terenie Olecka. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że mężczyzna wybił kamieniem szybę, a kiedy zorientował się, że zauważyli to pobliscy mieszkańcy zaczął uciekać. Według relacji świadków wbiegł on na jedną z posesji na ul. Kolejowej.

Podczas podejmowanych czynności funkcjonariusze zauważyli, że z psiej budy… wygląda mężczyzna. Od razu domyślili się, że to sprawca usiłowania włamania, co po jego zatrzymaniu potwierdzili świadkowie. Okazał się to być 42-letni mieszkaniec Ełku. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych systemów informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Odsiadka może być dłuższa, bo 42-latek będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem z próby włamania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię