Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 36-latka, który na terenie jednego z miejscowych targowisk, oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi różnych znanych na całym świecie marek. Suma strat producenta to ponad 12,5 tysiąca złotych. Sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach, potwierdziły, że jest on osobą poszukiwaną listem gończym w celu doprowadzenia do aresztu.

Wrocławscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w trakcie kontrolowania jednego z placów targowych ujawnili stoisko z nielegalną odzieżą. Sprzedawca oferował swoim klientom ubrania oraz bieliznę opatrzoną zastrzeżonymi znakami towarowymi wielu znanych marek.

36-letni wrocławianin, który zajmował się sprzedażą podrobionego towaru, jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, był osobą poszukiwaną listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Został on natychmiast zatrzymany przez interweniujących policjantów.

Po przeszukaniu stoiska zabezpieczono prawie 130 sztuk podrobionych ubrań. Były to między innymi spodnie, bluzy, kurtki, t-shirty, skarpety oraz paski do spodni. Suma strat producenta szacowana jest na co najmniej 12,5 tysiąca złotych. Mężczyzna został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Zgodnie z treścią artykułu 305 ustawy Prawo własności przemysłowej, grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię