Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali do kontroli forda, którego kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Jak się okazało 38-latek posiadał przy sobie narkotyki. Biały proszek mundurowi znaleźli w portfelu mężczyzny. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy. Z kolei po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że kierowca poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania.

Wczoraj po 13, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem patrolowali ulice Ciechanowca. W pewnym momencie zauważyli forda, którego kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mundurowi od razu zatrzymali pojazd do kontroli. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowca poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listami gończymi wydanymi przez Sądy Rejonowe w Bielsku Podlaskim, Zambrowie oraz Wysokiem Mazowieckiem za przestępstwa narkotykowe i kradzieże. Ponadto 38-latek miał przy sobie torebkę foliową z zawartością białego proszku.

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy, co potwierdziło wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. 38-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Najbliższe trzy lata i cztery miesiące, mężczyzna spędzi w zakładzie karnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię