Kryminalni z bielskiej „jedynki” zatrzymali 35-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mieszkaniec powiatu żywieckiego miał do odbycia karę ponad 4 lat pozbawienia wolności za wielomilionowe oszustwa i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą na terenie Niemiec. Teraz mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności.

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej w ubiegłym tygodniu zatrzymali poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości 35-latka, który ukrywał się w Polsce. Stróże prawa jadąc ulicą Żywiecką w Łodygowicach zauważyli pojazd, w którym siedział poszukiwany. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli i sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych potwierdzili, że jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary ponad 4 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i wielomilionowe oszustwa na szkodę Unii Europejskiej i Republiki Federalnej Niemiec.

Okazało się także, że mężczyzna prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Kryminalni o zatrzymaniu powiadomili Prokuraturę Okręgową w Bielsku-Białej, a 35-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu w celu realizacji Europejskiego Nakazu Aresztowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię