Kryminalni z Gdańska zatrzymali 43-latka poszukiwanego listem gończym i dwoma nakazami doprowadzenia celem odbycia kary blisko 4 lat pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Mężczyzna ukrywał się w pustostanie, do którego prowadziło wykute z mieszkania przejście. Dziś gdańszczanin zostanie osadzony w areszcie śledczym.

Kryminalni ze Śródmieścia od kilku miesięcy prowadzili intensywne poszukiwania 43-letniego mężczyzny, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i chciał uniknąć kary. Gdańskie sądy wydały za poszukiwanym list gończy i dwa nakazy doprowadzenia w celu odbycia kary łącznej 3 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa, w tym m.in. za kradzież z włamaniem.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że poszukiwany 43-latek ukrywa się w jednym z mieszkań na terenie Oruni Dolnej. W poniedziałek wieczorem weszli do tego mieszkania. Była tam żona poszukiwanego, która twierdziła, że mąż wyjechał za granicę. Kryminalni nie dali wiary jej słowom i bardzo dokładnie sprawdzili całe mieszkanie.

W jednym z przeszukiwanych pokoi policjanci zauważyli schowaną za regałem płytę gipsową. Po odsunięciu regału i płyty znaleźli wykute w ścianie przejście do sąsiadującego z mieszkaniem pustostanu. Wewnątrz znajdował się poszukiwany 43-letni gdańszczanin. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie osadzony w areszcie śledczym.

Źródło: Pomorska Policja

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię