archiwum

Otwoccy policjanci zostali wezwani w sprawie szarpaniny dwóch mężczyzn. Jak ustalili, starszy z nich był poszukiwany przez sądy i prokuraturę. W czasie zatrzymania mężczyzna stawiał opór mundurowym, zaś jego kolega próbował przemocą zmusić ich do zaniechania czynności. Obydwaj trafili do policyjnych cel.

Oficer dyżurny otwockiej komendy otrzymał zgłoszenie o bójce mężczyzn na ulicy Zamkowej w Otwocku. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego. W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia, 23 i 26-latek oświadczyli mundurowym, że często pomiędzy nim dochodzi do konfliktów i szarpaniny, ale już sobie wszystko wyjaśnili. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że obydwaj byli nietrzeźwi.

Podczas legitymowania i sprawdzenia w policyjnych systemach, okazało się, że starszy z nich jest poszukiwany przez sądy celem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa oraz prokuraturę w związku z koniecznością wykonania z jego udziałem czynności procesowych. Kiedy 26-latek został poinformowany o zatrzymaniu, zaczął zachowywać się agresywnie i nie chciał się poddać próbując wyrwać się funkcjonariuszom. Wtedy też jego 23-letni kolega rzucił się na policjantów, chcąc przemocą zmusić ich do zaniechania tej czynności i umożliwić koledze ucieczkę.

Funkcjonariusze byli jednak szybsi. Obezwładnili obydwóch mężczyzn i założyli im kajdanki. Na miejsce dojechały też kolejne patrole. Obaj zatrzymani trafili do cel na komendzie. Następnie 26-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności, zaś 23-latek usłyszał zarzut związany ze stosowaniem przemocy wobec interweniujących policjantów, czym zmuszał ich do zaniechania przeprowadzenia czynności służbowych. Może mu grozić do 3 lat więzienia. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię