Intensywne i skuteczne działania kryminalnych z Komisariatu Policji Wrocław-Psie Pole oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji doprowadziły do odnalezienia zaginionej 17-latki. Młoda kobieta przebywała w jednym z mieszkań na terenie Kozanowa. Razem z nią w lokalu był mężczyzna poszukiwany przez sąd oraz nastolatka, która powinna znajdować się w domu dziecka.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z jednostki przy pl. Piłsudskiego wpłynęło zawiadomienie dotyczące zaginięcia 17-letniej wrocławianki. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania ukierunkowane na odnalezienie młodej kobiety. Zaniepokojeni rodzice informację o zaginięciu umieścili również w mediach społecznościowych i została ona rozpowszechniona przez wielu użytkowników m.in. Facebooka. Niestety, nikt nie wiedział, gdzie może przebywać młoda wrocławianka.

Policjanci rozpoczęli czynności operacyjne i zabezpieczyli zapisy monitoringu m.in. z pojazdów komunikacji miejskiej, obsługiwanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Funkcjonariuszy z Psiego Pola wsparli również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wspólna praca dała szybkie efekty. Dzięki uzyskanym informacjom kryminalni namierzyli mieszkanie, w którym mogła przebywać 17-latka.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W lokalu na wrocławskim Kozanowie młoda kobieta nie była jednak sama. Razem z nią przebywało tam też kilka innych osób, w tym 30-latek poszukiwany przez jeden z wrocławskich sądów, celem odbycia kary pozbawienia wolności. W mieszkaniu znajdowała się również inna 17-latka, która powinna przebywać nie na terenie dolnośląskiej stolicy, a w jednym z domów dziecka mieszczących się w powiecie kłodzkim.

Zaginiona nastolatka była cała i zdrowa, nie potrzebowała pomocy medycznej. Pomocy nie potrzebowały też pozostałe osoby znajdujące się w mieszkaniu. Po niezbędnych czynnościach została przekazana rodzicom. Natomiast poszukiwany mężczyzna, którym razem z nią przebywał w lokalu, trafił do aresztu śledczego, a koleżanka zaginionej do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Funkcjonariusze dalej pracują nad sprawą i wyjaśniają wszystkie szczegóły dotyczące tej sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię