W Leśnicy (opolskie) na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch pojazdów: chevroleta prowadzonego przez 32-letnią kobietę oraz seata, którym kierował 18-latek. Wypadek był wynikiem nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez 32-latkę. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 18-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a wstępne wyniki narkotestu sugerują, że kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających.

W środę, 29 marca, około godziny 8:45 doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Kościuszki w Leśnicy. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez 32-letnią kierującą chevroletem, zderzyła się ona z prawidłowo jadącym seatem, którym kierował 18-latek.

W samochodzie 32-latki podróżowała dwójka dzieci, które na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń, życiu i zdrowiu dzieci nie zagrażało niebezpieczeństwo. Kobieta została przetransportowana do szpitala na badania, aby upewnić się, że nie odniosła poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie 18-latka, który prowadził seata. Dodatkowo, badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających.

32-letnia kierująca chevrolete została ukarana mandatem karnym za spowodowanie zdarzenia drogowego, wynikającego z nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Natomiast 18-letni kierowca seata musi liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami prawnymi. Grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sądowy oraz nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię