25 stycznia 2023 roku troje sprawców usłyszało prokuratorskie zarzuty rozboju. Ich ofiarą padł 36-letni mieszkaniec gminy Puszcza Mariańska. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

Sprawa zaczęła się niewinnie 19 stycznia 2023 roku wieczorem w Skierniewicach. 36-latek z gminy Puszcza Mariańska spotkał przypadkową kobietę, która poprosiła go o alkohol. Miał przy sobie dwa piwa i postanowił się podzielić. Po chwili dołączył jeszcze jeden mężczyzna. 36-latek dokupił piwo w sklepie i wspólnie je wypili. Następnie namówili pokrzywdzonego aby kupił jeszcze wódkę i wspólnie poszli do mieszkania 42-letniej kobiety. Tam zastali jeszcze 44-letniego znajomego kobiety.

Wspólna impreza przebiegała pomyślnie do czasu, gdy uczestnicy zażądali od 36-latka karty bankomatowej celem zakupienia alkoholu. 44-latek zabrał kartę i poszedł do sklepu. Zakup jednak się nie udał bo pokrzywdzony celowo trzykrotnie podał niepoprawny PIN do karty. Wtedy posypały się groźby od kobiety i jej 49-letniego kolegi. Oboje zaczęli bić 36-latka pięściami po głowie, uderzać głową o meble i kopać. Gdy wrócił ze sklepu trzeci ze sprawców, również postanowił ukarać 36-latka bijąc go po głowie. W końcu postanowili, że wszyscy pójdą do sklepu żeby pokrzywdzony dokonał zakupu. To jednak się nie udało, bo karta została zablokowana. Wtedy zostawili na ulicy niepotrzebnego kompana, pozbawiając go karty bankomatowej, kurtki i telefonu. Mężczyzna trafił do szpitala.

Policjanci podjęli działania i szybko wytypowali sprawców rozboju. 25 stycznia 2023 roku cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty. Sąd aresztował ich na 3 miesiące. Za rozbój grozi nawet 12 lat więzienia. Wszyscy byli już wcześniej notowani. Dwóch podejrzanych usłyszało zarzuty w warunkach recydywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię