28-letni mężczyzna, zatrzymany w ubiegły piątek podczas pościgu, jaki podjęli policjanci stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, będzie odpowiadać za czynną napaść na policjanta, oszustwo i kradzież. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 2 miesięcy. 24-letnia kobieta, która towarzyszyła zatrzymanemu, odpowie za współudział w oszustwie.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji intensywnie pracowali nad sprawą wyłudzeń sprzętu elektronicznego, takiego jak telefony komórkowe, poprzez zawieranie umów na usługi telekomunikacyjne. Sprzęt miał być wyłudzany od jednej z firm na dane rzeczywistych podmiotów gospodarczych, a następnie dostarczany przez firmę kurierską.

Gdy funkcjonariusze otrzymali informację o kolejnym przypadku zawarcia umowy na usługi telekomunikacyjne wraz z wartościowym telefonem komórkowym na osobę, która w tym czasie przebywała za granicą i nie mogła dokonać żadnego zakupu, postanowili przystąpić do działań operacyjnych. Policjanci ustalili miejsce, w którym miała odbyć się dostawa sprzętu.

Policjanci ustalili miejsce i czas dostarczenia zamówionego towaru przez kuriera, a następnie udali się tam, aby zweryfikować odbiorcę telefonu. Kiedy okazali swoje policyjne legitymacje, kierujący BMW gwałtownie ruszył do przodu i rozpoczął ucieczkę. W trakcie ucieczki na skrzyżowaniu Alei Krakowskiej z Aleją Legionów Piłsudskiego doszło do kilku kolizji. Następnie mężczyzna wraz z pasażerką pozostawił samochód i rozpoczął pieszą ucieczkę, która zakończyła się ich zatrzymaniem przez ścigających ich policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

28-latek i 24-latka zostali przewiezieni do komendy i przesłuchani. Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanym imitację broni palnej oraz telefon. W Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie usłyszeli zarzuty. 28-latek będzie odpowiadał za czynną napaść na policjanta, oszustwo, kradzież, przywłaszczenie mienia, niedostosowanie się do poleceń zatrzymania pojazdu oraz za kierowanie pojazdem po cofnięciu uprawnień. 24-letnia kobieta odpowie za współudział w oszustwie. Decyzją sądu, 28-latek został umieszczony na 2 miesiące w areszcie tymczasowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię