Zlikwidowane trzy uprawy konopi innych niż włókniste, zabezpieczona marihuana, sprzęt służący do dystrybucji środków odurzających oraz zatrzymane dwie osoby to wynik ostatnich działań kryminalnych z legionowskiej komendy. 34-letni i 31- letni właściciele plantacji usłyszeli już zarzuty w prokuraturze. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Na trop nielegalnego procederu, wpadli kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, którzy od dłuższego czasu realizowali czynności operacyjne w sprawie dwóch nielegalnych upraw konopi innej niż włókniste. W wyniku tych działań kryminalni ujawnili i zlikwidowali dwie duże plantacje marihuany na terenie powiatu legionowskiego.

Policjanci w pomieszczeniach piwnicznych, należących do jednego z mężczyzn, ujawnili trzecią plantację krzewów konopi. Zabezpieczyli tam lampy z odbłyśnikami, służące do naświetlania roślin, instalację elektryczną i nawadniającą, odżywki dla roślin, a także worki z ziemią i doniczki. Cała plantacja wyposażona była w profesjonalne oświetlenie.

Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych. Policjanci łącznie zabezpieczyli 446 krzewów konopi innych niż włókniste oraz przejęli blisko 31 kilogramów marihuany, gotowej do wprowadzenia w obieg. W mieszkaniu zabezpieczono pieniądze w kwocie 44 800 złotych.

Po zebraniu materiału w tej sprawie policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. 34-latek i 31-latek są podejrzani o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających,  oraz posiadanie środków odurzających, a także kradzieży energii elektrycznej. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię