Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności śmierci trzyletniego chłopca z Wieruszowa. Znajomy matki chłopca już usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu dożywocie.

W piątek, 29 września po godzinie 17:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie został poinformowany o przetransportowaniu przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z łódzkich szpitali mieszkańca Wieruszowa, 3–letniego chłopca. Dziecko trafiło do placówki medycznej z obrażeniami ciała. Mimo udzielonej pomocy 30 września b.r dziecko zmarło. Z uzyskanych informacji wynikało, że liczne obrażenia na ciele dziecka mogły być spowodowane działaniem innych osób. Policjanci wykonali w tej sprawie szereg czynności aby jak najdokładniej odtworzyć przebieg zdarzeń. Funkcjonariusze wspierani przez ekspertów z laboratorium kryminalistycznego przeprowadzili szczegółowe oględziny mieszkania, w którym mieszkał chłopiec, gdzie zabezpieczyli materiały dowodowe.

Policjanci zatrzymali 23–letnią kobietę i 25–letniego mężczyznę. Zebrane w sprawie materiały przekazano do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie nie otrzymywali wcześniej jakichkolwiek sygnałów świadczących o podejrzeniu występowania przemocy w rodzinie trzylatka, nie prowadzono procedury „Niebieskiej Karty”, nie podejmowali żadnych interwencji w mieszkaniu zmarłego dziecka.

W niedzielę, 1 października 25-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty zabójstwa, gwałtu oraz znęcania się nad nieporadnym ze względu na wiek trzylatkiem pod nieobecność matki dziecka, do których się nie przyznał. Za takie przestępstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego Sąd zastosował tymczasowy areszt

23-letniej matce nie postawiono zarzutów. Kobieta była zatrzymana i z jej udziałem przeprowadzono czynności procesowe. Poczynione ustalenia i materiał dowodowy bezspornie wskazał, że nie była obecna w czasie zdarzenia. Na chwilę obecną nie ma danych do przypisania 23-latce sprawstwa, pomocnictwa lub innej formy przestępczych działań względem dziecka.

Źródło: Wielkopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię