Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową łódzkiej komendy zatrzymali notowanego w przeszłości 34-latka, który posiadał blisko 8 gramów brutto heroiny. Sprawca usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

17 marca 2022 roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując ściśle z Prokuraturą Rejonową Łódź Bałuty postanowili zweryfikować ustalenia dotyczące będącego w ich zainteresowaniu 34-latka. Pojechali na ulicę Wojska Polskiego, gdzie po krótkiej obserwacji jednej z kamienic, około godziny 8.00 weszli do wytypowanego mieszkania. Zaraz po przekroczeniu progu funkcjonariusze zorientowali się, że właśnie przeszkodzili podejrzanemu w porcjowaniu narkotyków. Na stole, przy którym siedział zaskoczony i zdenerwowany 34-latek, stał słoik z jeszcze nie podzieloną heroiną, a obok ponad 30 porcji spakowanych w folię aluminiową.

Policjanci po przeszukaniu mieszkania zabezpieczyli dodatkowo dwa telefony komórkowe, wagę elektroniczną, dowód osobisty nie należący do podejrzanego. Ponadto na poczet przyszłych kar pieniądze, w kwocie 930 złotych. Ze skonfiskowanej heroiny można było uzyskać kilkadziesiąt tzw. „działek” o wartości czarnorynkowej opiewającej na blisko 4 tysiące złotych. Notowany w przeszłości 34-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię