W Piszu policjanci zatrzymali 19-letniego ucznia, który posiadał narkotyki. Twierdził, że ponad 40 gramów marihuany znalazł w reklamówce przy moście. Z kolei dwaj mężczyźni z Działdowa narkotyki próbowali ukryć przed wzrokiem policjantów w skrzynce pocztowej i pojemniku po witaminach. Wszyscy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z piskiej komendy ustalili, że uczeń jednej ze szkół ponadpodstawowych na terenie Pisza posiada narkotyki. Weryfikując uzyskaną informacje zatrzymali w szkole 19-letniego mieszkańca Pisza, który posiadał przy sobie torebkę strunową z marihuaną. Policjanci ustalili, że chłopak ma narkotyki także w domu. W jego szafie ubraniowej znaleźli ponad 40 gramów konopi indyjskich. W trakcie rozmowy chłopak przekonywał funkcjonariuszy, że w grudniu ubiegłego roku znalazł reklamówkę z suszem przy moście kolejowym w Piszu. Twierdził, że wiedział, iż jest to marihuana, więc postanowił wziąć ją na własny użytek. Teraz 19-latek odpowie za posiadanie środków odurzających i będzie miał okazję wytłumaczyć się przed sądem. Nastolatek był już notowany za kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków. Tym razem również nie uniknie odpowiedzialności.

Oficer dyżurny komendy policji w Działdowie otrzymał zgłoszenie dotyczące picia alkoholu i zakłócania porządku przez dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych na terenie Działdowa. Skierowany na miejsce policyjny patrol zastał dwóch mężczyzn 29- i 27-letniego mieszkańca Działdowa. Podczas przeprowadzania czynności z mężczyznami policjanci ujawnili substancje psychotropowe. Jeden z uczestników interwencji próbował ukryć je przed wzrokiem policjantów w skrzynce pocztowej, a drugi tą samą substancję miał przy sobie schowaną w pojemniku po witaminach. Policjanci zabezpieczyli znaleziony proszek, a obu mężczyzn zatrzymali celem złożenia wyjaśnień.

Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczona substancja, to amfetamina. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania substancji psychoaktywnej wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźni złożyli wyjaśnienia i przyznali się do zarzucanych im czynów.

Źródło: warmińsko-mazurska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię