Karę 13 i 14 lat więzienia wymierzył brytyjski sąd dwóm kierowcom ciężarówki, którzy w lutym ubiegłego roku zostali złapani podczas próby wwiezienia do Anglii 32 kilogramów heroiny.

Wyrok w głośnej sprawie zapadł rok po tym, jak dwaj Polacy zostali przyłapani na próbie przemytu znacznej ilości narkotyków. 43-letni Stanisław W. i 55-letni Robert W. zostali zatrzymani na terminalu promowym Harwich w Essex. Celnicy kontrolujący ich ciężarówkę zwrócili uwagę na podejrzany karton ustawiony na paletach. W jego środku odkryto ładunek 32 kilogramów heroiny.

W toku dochodzenia Polacy zapewniali, że nie mieli pojęcia co znajduje się w środku przesyłki. Ustalenia śledczych były jednak inne – na torbie z narkotykami znajdowało się DNA obu kierowców, dodatkowo po sprawdzeniu ich telefonów policjanci znaleźli numery do dilerów z Holandii.

Dowody obciążające kierowców były niepodważalne. Brytyjski Sąd Chelmsford Crown Court uznał ich winnymi próby przemytu narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 3 milionów funtów. Stanisław W. ma spędzić w więzieniu aż 14 lat, Robert W. został skazany na 13 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię