Kluczborscy policjanci zatrzymali 2 młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Napastnicy grożąc grupie nastolatków nożem zabrali im przedmioty o łącznej wartości 3 000 zł. Obaj usłyszeli już zarzut rozboju. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło podczas minionego weekendu w centrum Kluczborka. Dwaj napastnicy w wieku 19 i 21 lat postanowili w łatwy sposób zdobyć pieniądze. Na jednej z ulic miasta mieszkańcy Kluczborka widząc grupę nastolatków podeszli do nich i grożąc nożem zażądali wydania wszystkich wartościowych rzeczy. Pokrzywdzeni w obawie o swoje życie i zdrowie oddali napastnikom pieniądze, srebrną biżuterię oraz zegarek.

Sprawcy jednak na tym nie poprzestali. Chwilę później działając w ten sam sposób zaatakowali kolejną grupę nastolatków, również żądając oddania wartościowych rzeczy. Tym razem pokrzywdzonym zostały zabrane telefony komórkowe, przenośny głośnik oraz pieniądze. Łączna wartość zabranych rzeczy w wyniku rozboju sięga 3 000 zł.

Kiedy do dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie, ten od razu informacje o rysopisach sprawców przekazał funkcjonariuszom będącym w służbie. Dodatkowo w rejon miasta skierowano kolejne patrole policyjne w tym kryminalnych.

Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy, już po kilkudziesięciu minutach policjanci zatrzymali domniemanych sprawców. Funkcjonariusze w całości odzyskali zrabowane w wyniku rozboju rzeczy.

Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Napastnicy usłyszeli zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: opolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię