Kryminalni z Łasku zatrzymali 4 mężczyzn, którzy wspólnie dokonali rozboju na 20-letnim mieszkańcu powiatu zduńskowolskiego. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

O przestępstwie policjanci dowiedzieli się 18 maja 2022 roku. Do łaskiej komendy zgłosił się młody mężczyzna z wyraźnymi obrażeniami ciała. 20-latek poinformował, że nad ranem został pobity i okradziony podczas spożywania alkoholu z grupą znanych mu z widzenia mężczyzn. Zdarzenie miało miejsce w okolicach ogródków działkowych w Łasku. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w pewnym momencie libacji czterech z mężczyzn zaczęło bić i kopać go po całym ciele. Grożąc pozbawieniem życia ukradli między innymi portfel z dokumentami, telefon komórkowy, biżuterię, zegarek i części ubrań, które 20-latek miał ze sobą. Mężczyzna zdołał uciec i dobiegł do komendy szukając schronienia i pomocy.

Wartość utraconych w wyniku rozboju przedmiotów mężczyzna oszacował na kwotę ponad 2000 złotych. Zgłaszającemu od razu udzielono pomocy. Z urazem głowy i zadrapaniami na całym ciele trafił do szpitala. Ustaleniem okoliczności i przebiegu tego zdarzenia natychmiast po zgłoszeniu zajęli się łascy funkcjonariusze. Zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz znajomość środowiska przestępczego pozwoliło kryminalnym wytypować sprawców tego przestępstwa.

W ciągu doby od zgłoszenia do policyjnych cel trafiło 4 podejrzewanych o rozbój mężczyzn w wieku od 19 do 48 lat. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na najbliższe 3 miesiące wobec wszystkich zatrzymanych. Za przestępstwo rozboju kwalifikowanego z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię